Mundorf Foil Capacitor - 3,3uf 400v Audio Filmcap. Axial 85° 17x34mm - MCAP400-3,3
 Smart Search | Easily Confirm Fit With Your Appliance: Please Click Here
ID#: S4DTR1062018
Availability :  In Stock
In Stock
Earn: 12 reward points
In Stock
Order in for Next Day Urgent Delivery
Urgent Shipping discounted based on sub-total
Order in for delivery
Shipping costs reflect the true cost to ship your parcel, learn more about our shipping.
QTY :
 Guarantee: 180 days
 Condition: New
 Genuine Original Mundorf spare part
Product Information:
Part Type: Foil Capacitor
Part Manufacturer: Mundorf
Check the Brand & Model Usage tab below.
Check your rating plate on your appliance for the full model number!
Information:
Capacity: 3.3 μF
Voltage: 400 V
Manufacturer: MUNDORF
Series: MCap Classic
Type: Foil capacitor
Design: Axial (Lying)
Height: 34 mm
Diameter: 17 mm
Temperature: 85°C
Tolerance: 3%