Epcos Ptc Resistor - Ptc-thermistor 70 Ohm 440v - B59770B0120A070
 Smart Search | Easily Confirm Fit With Your Appliance: Please Click Here
ID#: S4DTR1705513
Availability :  Available
Available
Earn: 8 reward points
Backorder
Available To Order From Supplier or Manufacturer
Availability date is currently unknown
Shipping costs reflect the true cost to ship your parcel, learn more about our shipping.
QTY :
 Guarantee: 180 days
 Condition: New
 Genuine Original Epcos spare part
Product Information:
Part Type: Ptc Resistor
Part Manufacturer: Epcos
Check the Brand & Model Usage tab below.
Check your rating plate on your appliance for the full model number!
Information:
Resistance: 70 Ω
Type: PTC THERMISTOR
Diameter: 8.5 mm